Ha idáig úgy gondoltad egyedül John Chrichton utazott át egy féreglyukon a Farscape-ből, fontold meg újra. Nikodem Poplawski lengyel fizikus elmélete szerint akár e sorok olvasása közben is egy féreglyukon keresztül haladsz át.
Poplawski az univerzum számos megmagyarázhatatlannak tűnő jelenségével volt kénytelen szembenézni. Hogy csak egyet említsünk, a gravitációt nem tudták még összeegyeztetni a többi alapvető kölcsönhatással (gyenge, erős kölcsönhatás és elektromágnesesség). Továbbá az úgynevezett sötét anyag terjeszkedése is egyre inkább gyorsul, pedig a tudomány mai állása szerint összehúzódnia kellene. Popwalski úgy gondolja, hogy a Nagy Bumm-elmélet elfelejtésével minden megmagyarázhatóvá válna, viszont akkor a féreglyuk-elméleten kellene elgondolkodni.
Sciencemag: „Poplawski számításai szerint egy univerzum óriás csillagának összeomlása egy másik univerzumba vezető féreglyukat, azaz egy tér-idő csatornát hozhatott létre. Ha ez a másik univerzum a miénk előtt már létezett, a gravitáció talán nyomon követhető addig a pontig, ahol a gyenge, erős kölcsönhatásokkal és az elektromágnesességel egyesült. Továbbá ha az univerzumunk jelenleg is a féreglyuk másik vége felé tart, ez a mozgás megmagyarázná a táguló univerzum problémáját (a rejtélyes sötét anyag nyújtotta magyarázat helyett). ”
Figyelmeztetés: Amennyiben azt tervezgeted, hogy visszautazol a féreglyukon keresztül abba a bizonyos másik univerzumba, meg se próbáld. Poplawski szerint ugyanis „beszorulnál”.
És hogy mi a féreglyuk?
Utolsó kommentek