Keanu Reeves (egy film erejéig biztosan) visszatér a sci-fikhez! A közeljövőben elkészülő Passengers című filmben Jim Preston szerepét alakítja majd, aki társaival egy 120 éves csillagközi utazásra szánja rá magát. Készen állsz rá, hogy Neot az űrben lásd?
A The Hollywood Reporter értesülései szerint a filmben egy hiba következtében Preston a hibernálásból a vártnál száz évvel korábban ébred fel. A fiú így kénytelen (néhány roboton kívül) egyedül, magányosan tengetni életét az űrhajón. Ezért elhatározza, hogy felébreszt még egy utast – ki mást, mint egy csodálatosan szép újságírónőt. Ám hamarosan problémák lépnek fel mind a kapcsolatukban, mind a rosszul működő járműben…
A 90 millió dolláros filmet, amelyet a producerek „Ádám és Éva az űrben” néven is emlegetnek, A boldogság nyomábant (The Pursuit of Happyness, 2006) is készítő Gabrielle Muccino fogja rendezni. A 2007-ben írt forgatókönyv nagyon izgalmasnak ígérkezik. Az írója, Jon Spaihts a hamarosan kijövő The Darkest Houron is dolgozott, és Ridley Scott mostanában szerződtette az Alien előzményének megírására. A The Hollywood Reporter szerint a filmen az Avatar néhány díszlettervezője is dolgozik. Ki tudja, talán néhányan a film szereplői közül kékké változnak és parázslanak majd éjszakánként…
Úgy tűnik, Keanu Reevesnek jó érzéke van a science fictionhöz. Természetesen neki is voltak rossz filmjei, mint az Amikor megállt a Föld (The Day the Earth Stood Still), de a Mátrixszal vagy a Kamera által homályosannal (Scanner Darkly) nagyot tarolt.
A cselekmény néhány aspektusában hasonlóságot mutat a tavalyi év fantasztikus sci-fijével, a Holddal, (Moon) Sam Rockwell-lel a főszerepben. Ám a most készülő film könnyedebb, romantikusabb lesz, mondhatjuk úgy is, hogy a Hold „világosabb oldala”. Ez talán nem is olyan nagy baj, az utóbbi időben úgyis sok sötét sci-fit láthattunk.
Az Utasok (Passengers) cím nem új keletű. Ilyen címen futott a tavalyi év során egy amerikai thriller Anne Hathaway főszereplésével. (Magyar címe A 109. utas.) Később David Finchert is megihlette, (aki többek között a Pánikszobának és a Benjamin Button különös életének rendezője), szeretett volna egy filmet készíteni, aminek a középpontjában egy Robert Silverberg történet állt volna. Talán a most készülő sci-fi végre beváltja majd az ehhez az ígéretes címhez fűződő nagy reményeket.
Utolsó kommentek