A januárban felfedezett különös X-formájú objektumot a csillagászok először üstökösnek vélték, azonban a Hubble Űrteleszkóppal történő további vizsgálatok során bebizonyosodott, hogy valójában két aszteroida csapódott egymásba.
A P/2010 A2 jelzésű felfedezésével a csillagászok először lehettek tanúi egy aszteroidaütközésnek, az ilyen nagyméretű ütközések ritkák, míg a kisebbeket nehéz észlelni. Habár a csillagászok januárban észlelték először a jelenséget, az ütközés nyomai hónapokig láthatóak maradtak, mivel ahogyan a Kaliforniai Egyetem csillagásza, David Jewitt is megállapította, a törmelék lassan szóródott szét, ahelyett, hogy végigszáguldott volna a Naprendszeren. A maradványok megfigyelése igen hasznos lehet, mivel az objektum lassú tempóban történő szétforgácsolódása lehetővé teszi az űrbéli por mozgásának vizsgálatát is.
A csillagászok úgy vélik, hogy egy körülbelül 3-5 méteres szikla 18000 km/h-ás sebességgel csapódott bele egy jóval nagyobb aszteroidába. David Jewitt szerint a robbanás ereje felért egy kisebb atombombáéval.
Ezek a megfigyelések azért fontosak, mert meg kell tudnunk állapítani, hogy pontosan honan származik a Naprendszeren belül található por, s hogy az milyen arányban ered egymásba csapódó aszteroidáktól az üstökösökhöz, s más "gázkibocsátó" objektumokhoz képest. Az eredményeket azután felhasználhatjuk a más csillagok körüli törmelékkorongok vizsgálata során is, mivel úgy véljük, hogy ezeket a korongon belül egyelőre nem látható testek ütközése hozza létre. A por kialakulásáról szerzett ismereink segítségével többet tudhatunk meg ezekről a láthatatlan objektumokról is.
Utolsó kommentek