2010. szeptember 16-n lépett a nyilvánosság elé a Puli csapat, nem kisebb céllal, mint hogy űrjárművet juttasson el a Holdra, a Google Lunar X Prize (GLXP) 30 millió összdíjazású kihívásának keretében. Vajon sikerül-e eljuttatni az első magyar szondát égi kísérőnk felszínére? Ennek csupán a jövő a megmondhatója, de addig is célirányosan, lépésről-lépésre halad a Puli Hold felé vezető útján!
A kezdeti kétségek ellenére a sok tehetséges fiatal jelentkezését, s a csapat létrejöttét is sikernek tekinthetjük. Ezután Dr. Pacher Tibor és Vizi Pál vezetésével rövid idő alatt két lépésben elkészült egy szakmailag megalapozott koncepció a GLXP számára: az első a nevezési szándéknyilatkozatot fogalmaztuk meg, ezután kevesebb mint egy hónapon belül a teljes jogú nevezéshez szükséges anyag is elkészült, amiben a küldetés koncepciója és a szervezeti forma leírása is megtalálható. A Puli népszerűsítő körútja során különböző rendezvények keretében mutatkozott be, volt távcsöves bemutatón a Battyhányi téren, előadásokon Budapesten, Székesfehérváron, Kecskeméten, Pécsett, s Szekszárdon.
Elindult egy kétnyelvű honlap is, bloggal és cikkekkel a Holdról, Világűrről és a magyarokról. Rajzpályázatra invitálta a 11-19 éves diákokat. A súlypont-áthelyezéses gömbroveres haladást mutatja be a “Vacak V0.1” demórover, egy másik roverkoncepció demonstrációs modellje pedig jelenleg is készül. Az ELTÈn több mint tíz éve működő Hunveyor Magyar Egyetemi Kísérleti Gyakorló űrszonda projekt keretében a Hunveyor 15 egy Puli lesz!
A leghosszab út is az első kis lépésekkel kezdődik - kövesd nyomon a jövőben is a Puli útját, érdemes!
− KLK -
Segíts Te is: magyar Pulit a Holdra és legyél tagja a Kis Lépés Klub-nak.
Utolsó kommentek