Egy borító sok esetben befolyásolja a könyv esélyeit. Ha egy rossz író regénye kap ütős borítót, rengetegen meg fogják venni, ha viszont a jó nevű szerző könyvét "reklámozzák" egy rettenetes borítóval...hát akkor nem sok új olvasót csábít magához az író. A legnagyobbak közül is került ilyen helyzetbe egy-kettő, Heinlein, Bradbury és még Asimov is. Lássuk, hogy bánt el a könyvükkel a "rossz" tervező.
Egy könyvnek nagyon sokat kell alakulnia, amíg az olvasó a kezébe nem veszi. A megírás mellett, fontos az is, hogyan néz ki a könyv, olvasható betűk, érthető és szép illusztráció kell, és persze egy jó borító. Ha egyszer kölcsönadjuk valakinek, örömmel vegye a kezébe, ne fintorogva, hogy jaj mire kényszerítjük. A XXI. században már más képekhez szoktunk, mint az 1900-as évek második felében, így az akkori alkotásokat joggal nevezhetjük nevetségesnek, mókásnak vagy rémesnek. Egy külföldi blogger nem volt rest és 275 sc-fi borítót gyűjtött össze, amik valamiért kiérdemelték a fenti jelzőket.
A rémesen élénk színek és vicces figurák mellett, az elvont őrült tudós képek is emlékezetesek. De senki ne higyje azt, hogy csak a galériában látható szerzők lettek kiposztolva, Frederick Pohl, Arthur C. Clarke és Elizabeth Moon se úszta meg, hogy a legszokatlanabb könyvborítójukat közzé ne tegyék.
További hasonló fotók a(z) InterGalaktika oldalain.
Aki szeretné megnézni az összes borítót, megteheti: itt
Utolsó kommentek