A Futurama című animációs sci-fi sorozat 1999-ben indult, és bár nem szünet nélkül, de máig készülnek hozzá epizódok. Azonban nemrég bejelentették, hogy a sorozatot idén szeptemberben végleg befejezik. Ennek a szomorú eseménynek az apropóján emlékezzünk meg a 10 legviccesebb, legötletesebb találmányról, amelyek csak a Futurama univerzumában léteznek.
1. Szagloszkóp
A szagloszkóp, a teleszkóp testvére, a távoli dolgok szagainak észlelésére képes szerkezet, amely egyszer megmenti hőseinket egy szemétaszteroida pusztításától. Valóban érdekes lenne, ha a távoli bolygókat szagolgatni is tudnánk egyszer. Ki tudhatja, milyen remek illata van egy földönkívüli lénynek?
2. Bébi űrrobogó
Amikor a szuperintelligens agyak el akarják pusztítani az egész univerzumot, Nibbler és fajtársai Fryt küldik ellenük. Főhősünknek ugyanis hiányzik egy delta-hullám az agyából, mivel ő a saját nagyapja, ezért a gonosz agyak nincsenek rá hatással. Igen ám, de ehhez a küldetéshez Nibblerék egy felhúzhatós bébi űrrobogót adnak Frynak, ami igencsak rosszul funkcionál. Szerencsére a sorozatban szokásos időhurkoknak köszönhetően Frynak van még egy esélye egy jobb űrjárgányért folyamodni.
3. Ujjhosszabbító
Nem egy nagy ötlet - az ember már évezredek óta használ ilyen-olyan eszközöket karjai meghosszabbításaként. Azért valljuk be, néha jól jönne, ha tovább elérnénk, ha csak pár centivel is.
4. Elmecserélő
Hogy az elmecserélő hasznos találmány-e vagy sem, hát lehetne vitatkozni. Valószínűleg senki nem szeretné, hogy mások kedvükre bánjanak a testével, például, hogy pukkadásig teleegyék, vagy betörésre használják.
5. Mi lenne, ha...? gép
Ez a szerkezet egyszerűen megjósolja, hogy mi történne bizonyos szituációkban, ami nagyon hasznosan hangzik, de a szereplők természetesen abszurdabbnál abszurdabb kérdéseket tesznek fel neki, így pedig a szokásosnál is furcsább kalandokba keverednek az elképzelt világokban.
6. Szemafon
A Szemafon, vagyis Eye-phone esetében (is) jobban jártunk volna, ha nem fordítják le a nevét. Nyilvánvalóan utal ugyanis az iPhone-őrületre, és általában arra a tendenciára, hogy a vásárló közönség mindenből a legújabbat akarja, akkor is, ha valójában semmi szüksége nincs rá. A Szemafon egy olyan szerkezet, amely a tekintet elé vetít egy képernyőt, amelyet lehet használni telefonálásra, internetezésre és más szórakoztató tartalmak elérésére. Kísértetiesen hasonlít erre az elképzelésre a Google Glass nevű szerkentyű.
7. Csak előre haladó időgép
A professzor találmánya csupa jó szándékkal készült: azért épített az időben csak előre haladó gépet, hogy Fry és társai ne tudjanak a múltban semmit összezavarni, például szexuális kapcsolatot létesíteni saját nagyszülőjükkel. Ez nem egy utolsó szempont... de mi van, ha valaki a jövőben ragad? Még szerencse, hogy az idő, úgy tűnik inkább ciklikus, mint lineáris.
8. Elektronium kalap
Günther, a majom kapja ezt a remek ruhadarabot, amelynek segítségével szuperintelligensé válik, és erősen megnehezíti az egyébként sem észlény Fry dolgát a Mars Egyetemen. Ám amikor Günther találkozik a szüleivel, rádöbben, hogy köztük van a helye, és maga hajítja el a kalapját. Végül az arany középúton állapodik meg.
9. Klónozógép
A már klasszikus elképzelés szerint működik a professzor szerkezete: a saját DNS-éből klónoz magának utódot. Azért, mint mindig, itt is kiderül, hogy a klónozásnak vannak árnyoldalai is.
10. Szférabomba
Ez a bomba az egyik legizgalmasabb a professzor "végítéletnapi eszközei" közül. A szerkezet úgy hajlítja meg a dolgokat, hogy azok egy halálos sugárzást kibocsájtó robbanásban semmisüljenek meg. Hát, örülhetünk, hogy ez konkrétan nem létezik a mi világunkban.
readwrite.com nyomán
Utolsó kommentek