A sci-fi írás nem csak férfisport, a legnagyobbak között is szép számmal találunk nőket.
Arakawa Hiromu
Arakawa Hiromu japán mangaka gyakran ábrázolja önmagát mangáiban szemüveges tehénként, pedig mi semmi hasonlóságot nem találtunk. :) A 42 éves hölgy 2001-ben tett szert átütő ismertségre Fullmetal Alchemist című mangájával, ami animeként is hatalmas siker lett.
Ursula K. Le Guin
A 85 éves Ursula K. Le Guin munkássága átmenetet képez a sci-fi és a fantasy között. Öt Hugo- és Nebula-díjjal büszkélkedhet, valamint egy Janet Heidiger Kafka-díjjal is. 2014-ben megkapta az Egyesült Államok Nemzeti Könyvdíját.
Kleinheincz Csilla
A magyar írónő utánozhatatlan, meseszerű világa inkább a fantasy rajongóit ejti rabul. Tündérektől, fantomoktól, parazitáktól hemzsegő regényei és novellái olykor azonban a műfajban egyedülálló mélységgel mutatják be az emberi jellemeket és konfliktusokat is.
Margaret Atwood
Margaret Atwood kanadai feminista író. Többek között a Man Booker-díj és az Arthur C. Clarke‑díj díjazottja. Kétszer részesült irodalmi téren állami kitüntetésben (Governor General's Award). Mint költő is figyelemreméltó - sok versét mítoszok és tündérmesék inspirálják, melyek iránt nagy érdeklődést mutatott gyerekkora óta. A hölgynek határozott véleménye van a környezetvédelemről, ha rajta múlna, betiltaná például a benzines fűnyírók használatát.
Lois McMaster Bujold
Lois McMaster Bujold amerikai sci-fi és fantasí író. Ötször nyerte el a Hugo-díjat és háromszor a Nebula-díjat.
Suzanne Collins
Az 52 éves írónőt az Éhezők viadala világsikere óta senkinek nem kell bemutatni. Karrierjét 1991-ben kezdte, gyerekeknek írt televíziós műsorokat. Nevéhez köthető például: Clarissa Explains It All, The Mystery Files Of Shelby Woo, Little Bear és az Oswald. Később a Writers Guild Of America díjra jelölte őt a legjobb animációs film kategóriában. 2008-ban adták ki Az éhezők viadalát, ami részben Thészeusz és a Minotaurusz görög mitológiájára, részben édesapjának a légierőnél eltöltött idejének tapasztalataira épül, e mellett jelentős mértékben fedezhetőek fel benne még a római gladiátorjátékok és a reality tv-k hatása is. 2009-ben jelent meg a folytatás Futótűz (Catching Fire) címmel, majd A kiválasztott (Mockingjay).
Mary Shelley
Az írónő, akinek az élete is legalább annyira izgalmas és kísértetien volt, mint művei. Híres és tehetséges szülők gyermekeként jött a világra: anyja a híres feminista írónő Mary Wollstonecraft volt, apja pedig az elismert író, filozófus és újságíró, William Godwin.Mary Shelley soha nem járt iskolába, írni és olvasni nevelőnőjétől tanult meg, tudását pedig apja hatalmasnak mondható könyvtárában szerezte, többnyire autodidakta módon.1812-ben megismerkedett a nős Percy Bysshe Shelleyvel, akivel egymásba szerettek. Együtt látogatták meg Byront, az ő házában töltött idő alatt írta meg a Frankensteint. A 19. század hajnalán Mary korát messze megelőző, sci-fi témájú regényeket írt - magyar nyelven versein kívül három könyve jelent meg.
Mary Shelley: Az utolsó ember I-II.
Utolsó kommentek