Már sokat hallhatunk az emberi kibernetizáció lehetőségeiről, ám rendkívül kevés szó esett növényi kiborgokról. A következő képeken egy olyan jövő elevenedik meg előttünk, amelyben „technobotanika” segítségével organikus erőműveket, s még sok más növényi gépet hoznak létre.
Az NL Architects tervezőmérnöke, Rob Holmes a Mammoth magazin hasábjaira szánt cikkében számol be a szélmalomfák, s a kiborg-arborétum egyéb furcsa példányainak eredetéről.
„Ez egy kiborg-arborétum. Olyan növények gyűjteménye, amelyek nem találhatóak meg természetes körülmények között, oktatási célokból kerültek egy gyűjteménybe, s történetesen mindegyik növény kiborg. Nem augmentált emberek - hanem különféle beültetésekkel ellátott növényvilág. Ahogyan technológiai eszközeink segítségével évezredek óta fejlesztjük saját biológiai képességeinket, bizonyos tekintetben ugyanolyan nagymértékű, s csupán félig tudatos beavatkozásokat hajtottunk végre a környezetünkben élő növényeken is. Ez az átformálás (vagy inkább kölcsönös evolúció) már önmagában is magával ragadó, azonban kizárólag öröklődés útján történt – a biológiát, mint egyfajta technológiát alkalmaztuk olyan eszközök helyett, amelyek valamiképpen ellenszegülnének a természetes élettani folyamatoknak, így egy eljárás akkor válik igazán érdekessé, amikor a technológia szerves egységet alkot az élettannal.
Ez egy kiborgokról szóló bejegyzés, ezen belül is a rendkívül különös esetekre szorítkoztunk. Egy kivétellel, ahol is egy technológiai szerkezet organikus utánzatának elkészítése érdekében manipuláltunk egy növényt, az arborétum olyan növényekből áll, amelyeknek fizikai szerkezetét technológiai beültetésekkel egészítettünk ki."
Önöntöző avokádó, saját szükségletei szerint vándorló páfránytelep, utcai lámpaként funkcionáló, világító cseresznyefák. További fejtágításért látogassunk el a mammoth honlapjára.
Utolsó kommentek