Megnyugtató hírek érkeztek Indiából: kiderült, hogy a helyi katonaság kínai kémműholdnak tartott objektumokat észlelt és figyelt meg 2012 augusztusától 2013 februárjáig. A két atomhatalom viszonya nagyon nem rózsás, így a két kémműhold komolyabb Geiger-Müller számlálóval is mérhető kalamajkát is okozhatott volna, de szerencsére még időben kiderült róluk, hogy nem a kínaiak lőtték fel őket - az egyik ugyanis a Jupiter bolygó volt, a másik pedig a Vénusz.
A vitatott határokkal rendelkező Ladakh tartomány fölött észlelte az éber indiai határőrség a két gyanús objektumot, és mivel a Kínával való érdemi barátkozásban India oly nagyon nem jeleskedett az elmúlt ávekben, rájuk gondoltak.
Az említett időszakban 329 észlelés történt, amit a hadsereg gondosan dokumentált. A mérések szerint a két bolygó 155 alkalommal hajtott végre törvénytelenül határsértést (dehát ugye, amit szabad Jupiternek...).
A két objektum megjelenése és eltűnése szabályszerű volt, az egyik este 6 körül kelt fel és reggel 5-ig volt látható, míg a másik hajnali 4-től délelőtt 11-ig volt az égbolton.
Végül az indiai hadsereg utánajárt a legénység nélküli repülőeszközökkel kapcsolatos szerződéseknek, és közben felkértek egy tudóscsoportot, hogy derítsék ki, milyen paraméterekkel bír a két kémműhold.
Hát, hamar kiderült róluk, hogy nagyon nagyok, és hogy bár elismerésre méltó a kínai ipar, ilyesmi előállításában nem jeleskednek (még).
A megfigyelő katonák védelmében el kell mondani, hogy a 4715 méteres magasságban levő támaszpontról nézve a légkör vékonyodása miatt jóval fényesebbnek tűnt a két bolygó, a Sherminderpal Singh nevű figyelmes őrszem pedig nem vádolható túlreagálással. A Ladakhi határsáv ugyanis a mai napig rendezetlen, 1962-ben emiatt tört ki az India-Kína háború, és a mai napig történnek indiai és kínai katonák által elkövetett határsértések, és többször szálltak át kínai drónok is kamerázni-kémkedni, a határ mindkét oldalán pedig hadkészültségben állnak a katonai rendészek, a határőrség, és egy-két (?) század katona is.
Úgyhogy tessék örülni, hogy India nem döntött egy preventív nukleáris csapás mellett a Vénuszt és a Jupitert látva.
telegraphindia.com nyomán
Utolsó kommentek