Április 29-re időzítették az Endeavour űrsikló utolsó utazását a világűrbe. Ennek az útnak már nem csak tudományos céljai vannak, hanem kulturális mellékzöngéi is: a feldélzeten ugyanis, rengeteg más mellett a Kisvakond is ott fog utazni.
Az ötvenes években megalkotott kis jószág egyértelműen a keleti blokk legpozitívabb termékei közé tartozik. Megalkotója, Zdenek Miler ugyan nem plüssfigurának tervezte, de ilyen formátumban fogja most megtenni ezt a korszakos lépést, méghozzá Andrew Feustel jóvoltából, akinek felesége cseh származású, így direkt módon is kapcsolatban áll a kalandos természetű bányász állatkával.
Egyébként, mint haladó szellemű bányász-kohász, a Kisvakond nem fordított soha hátat a tudománynak és a science fictionnek sem. Egy alkalommal már a világűrben is járt, méghozzá egy kiváló rakéta segítségével (Kisvakond és a rakéta), az pedig jó eséllyel egy szovjet űreszköz volt. (Ezt onnan is tudjuk, hogy a lezuhant rakétát alkatrésszel és szakértelemmel meg lehetett javítani...) Most lehetősége lesz egy nyugati vívmányt is tesztelni.
A Kisvakond hősként viselkedik A Kisvakond és a robot című epizódban is, amely a technika felelőtlen felhasználásának veszélyeire a technológiai szingularitás nyomasztó problémájára hívja fel a figyelmet. Az epizód végén mélyen szimbolikus jelenetben a már-már Brandon Hackett-i Kisvakond rázárja a robotra az ajtót, ezzel mutatja be, hogy a technológiának is megvan a helye az életben, de nem helyettesítheti a becsületes munkát.
Utolsó kommentek